1.8 C
Zilina
19. októbra 2024

Plavecká štafeta v Žiline splnila očakávania

Plavecká štafeta miest je tradičné podujatie zamerané na rekreačné a kondičné plávanie. Vytvára priestor pre plavecké stretnutie všetkých generácií v rovnakom čase a jej cieľom je zároveň mobilizovať ľudí pre podporu svojho mesta. Štafeta je súčasťou celoročného programu ASPV – Asociácie športu pre všetkých SRSlovensko v pohybe.

Plavecká štafeta sa v Mestskej krytej plavárni Žilina konala už po 16-krát, pričom Žilina bola posledných osem ročníkov víťazom medzi slovenskými mestami. Do štafety sa každý rok zapájajú slovenské krajské a okresné mestá, ktoré prejavia záujem prostredníctvom ASPV a z tohto dôvodu sa ich počet každý rok mení.

Tento rok sa štafety opäť zúčastnili viaceré žilinské základné a stredné školy. Na prvých troch miestach sa medzi základnými školami umiestnili ZŠ Jarná ako víťaz so súčtom preplávaných metrov 92 900 m, následne ZŠ Lichardova a na treťom mieste ZŠ Karpatská. Medzi strednými školami sa na prvom mieste umiestnilo Súkromné gymnázium Oravská so súčtom preplávaných metrov 39 900 m, ďalej Obchodná akadémia Veľká Okružná a krásne tretie miesto obsadila Stredná odborná škola podnikania a služieb.

Okrem školákov sa podujatia zúčastnili aj ďalší plavci všetkých vekových kategórií. Tí sa taktiež nenechali zahanbiť a snažili sa podať čo najväčší výkon. Táto celodenná akcia prilákala dohromady až 1 134 plavcov. Ich motiváciou bola podpora svojho mesta, voľný vstup, ale aj odmena – diplom, medaila a voľná vstupenka na ďalšie plávanie. V neposlednom rade to bol určite aj výborný pocit zo samotného športovania, ktorý sa na tvárach plavcov nedal prehliadnuť. Veď za jeden deň spolu preplávali úžasných 1 570 150 m.

A aby sme išli príkladom, aj naša redakcia prispela svojou troškou k úspešnému naplneniu cieľa.